Ygs Ve Lys Soru Çözme Tavsiyeler , Teknikleri

Sevdiğiniz ve bildiğiniz derslere, çalışma yönünden bir torpil geçmeyin, unutmayın onlar zaten cepte.

Uzun süreler çalışarak motivasyonunuzu düşürmeyin. Saatte bir 10′ar, 15′er dakikalık molalar verin ve sevdiğiniz şeylerle meşgul olun. Her iki saatte bir minimum 1 saatlik ara verin.

Kitap okuyun, bolca, bunu ihmal etmeyin.

Farklı dersanelerin kaynaklarından ve sorularından faydalanın.

Her ay en az 2 Ygs ( veya Lys ) deneme sınavı çözün ve yanlış çıkan soruların konu başlıklarını not alın, eğer çalıştığınız konulardan yanlışlar çıkmışsa bu bir “alarm” durumudur, o konuları hızlıca tekrardan ele alın ( Unutmayın çalışılacak pek çok konu var, çalıştığınız bir konuyu tekrar etme imkanınız olamayabilir, bu yüzden her ders çalışmanız son derece önemli )

Deneme sınavlarındaki denemelerinizin düşük çıkması sizi ders çalışmadan bezdirmesin aksine daha çok motive etsin.

Kendinize küçük hedefler belirleyin. Mesela ilk denemenizde toplam 60 net çıkarmışsanız ikincisinde minimum 61 olacak şekilde çalışın. Her deneme sınavından sonra netlerinizin 5′er 10′ar arttığını göreceksiniz.

Yatmadan önce o gün çalıştığınız konuları hızlıca tekrar edin, uykudan önceki öğrenmelerin uyku esnasında bilinç altında pekiştirildiği belirlenmiştir.

Kazanmayı istediğiniz bölümün hayali yerine bir sonraki denemede hedeflediğiniz netin hayalini kurun. Odaklandığınız nokta bu olsun. Hatta ygs ve Lys’yi dahi gireceğiniz son deneme sınavları gibi tahayyül edin.

Kaynak : pmyo.net
Faydalı Bilgiler Ana Sayfasına Dön

 


Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Doping Hafıza

Matematik Örnek Yazılı

Fizikolog

Biyoloji Burada

Site Rekorumuz

web tasarım Mez Bilişim